Studio Design natureza nabízí tvorbu a následnou realizaci interiérového designu. Vím, že každý z nás je jedinečný, stejně tak musí být jedinečný prostor, ve kterém bydlí. S klienty si zakládáme na dlouhodobé spolupráce, u které je výsledek stejně důležitý jako vzájemné pochopení.

Telefon: +420 702 040 038
E-mail: michaela.horejsi@natureza.cz

Mgr. Michaela Hořejší
Pelhřimovská 338/7
140 00 Praha 4

chata na Sázavě

S majiteli jsme chatu rekonstruovali a přistavovali několik let. Zpočátku měla pouhých 20 m2, s jednou místností se zádveřím, kde byl vměstnán i malý kuchyňský koutek. Do chaty jsme přivedli vodu a rozšířili ji o malou koupelnu a ložnici se šatnou.

Již od začátku byl jasný styl nově vznikající chaty. Chata se nachází v malé obci u řeky aměla korespondovat s okolím – venkovský, romantický styl v přírodních barvách. Vzhledem k rozsáhlým stavebním pracím byl rozpočet na vybavení interiérů již velmi omezený. Využívali jsme tedy starý nábytek, který jsme museli nejprve rozložit, abychom z něho nechali vyrobit potřebný nový koupelnový nábytek, postel, ale i veškeré dveře a zárubně. Některé kousky nalezené ve sklepě ožily pod nátěrem a staly se dominantou místnosti. Krásně tak vynikl konferenční stolek s postarším proutěným křeslem.

Vzhledem k tomu, že se později majitelé rozhodli bydlet zde celoročně, bylo nutné vymyslet důstojnější a komfortnější místo pro vaření a stolování, než bylo dosavadní zádveří.

Chata se opět rozšiřovala, a to kompletně o funkční kuchyň s jídelním koutem. Kuchyň jsme opět ladili do něžného romantického stylu ve světlých tónech s kombinací s přírodním dřevem. I zde jsme sladili starý nábytek s novým.

V tomto projektu bylo zapotřebí hodně důvtipu, vlastnoručního umu a zkušeností. Vytvořili jsme z původního 1 + kk bez vody a toalety celoročně obyvatelné a velmi prostorné 2 + 1. Důraz jsme kladli hlavně na praktickou stránku bydlení se zachováním původní energie a ducha místa.

Datum

1. 9. 2015

Účel

rekreační chata pro starší manželé