Dětský pokoj na 8m2

Návrh interiéru dětského pokoje jsme museli vytvořit na velmi omezeném prostoru. Původně jsme navrhovali dětský pokoj se dvěma postelemi – standardní jednolůžko a pro čtyřletou dívku dětskou postel 160 cm dlouhou. Během práce však klientka otěhotněla a měli jsme před sebou další výzvu – do pokoje přidat dětskou postýlku s přebalovacím pultem.

Pokoj má dostatečně vysoké stropy, mohli jsme tedy pracovat i vertikálně. Navrhli jsme tedy nižší patro na spaní z borovicového masivu. Patro sloužící jednak na spaní a během den také pro hru, jsme navrhli tak, aby bylo dostatečně bezpečné a komfortní pro samostatný přístup malého dítěte. Využili jsme každou možnou štěrbinu, abychom vytvořili co nejvíce úložných prostor pro hračky.

Do pokoje se nám vešla také menší šatní skříň. Přebalovací pult je umístěn na budoucím psacím stolku, uvnitř kterého je nyní samostatně stojícího výsuvný box na hračky. Pokoj jsme tak maximálně „nafoukli“ a snažili se, aby po drobných úpravách mohl i za několik let sloužit oběma dětem.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *