Dámský budoár


Koncepcí návrhu bytu 1+1 bylo vytvořit noblesní dámský budoár kde se mísí styly glamour, etno a lehké retro – paní snila o velké červené retro lednici.

Do malého bytu jsme museli umístit poměrně velké množství oblečení, bot a dalších předmětů, které si majitelka přivezla z velkého Vinohradského bytu. Většina skříní je vyrobena na míru a jsou až do stropu v nestandardní hloubce 40 cm, abychom ještě více nezmenšili už tak malé místnosti. Skříně jsou navíc „provzdušněny“ zrcadlovými nikami. Místnost s nebesy, která zároveň slouží jako obývací pokoj zvětšuje velké zrcadlo nad rozkládací pohovkou.

Růžovou barvu paní majitelka miluje, dominuje tedy celému pokoji, ostatní barvy jsou již umírněné – bílá a šedá se stříbrnými doplňky. Barvy v kuchyni určuje lednice. K červené lednici a k doplňkům jsme zvolili neutrální šedou v kombinaci s přírodními motivy na tapetě a kontrastním přisazeným křišťálovým svítidlem, který zanechává na tapetě a kuchyňské lince zajímavé odrazy.
Při vstupu do bytu si majitelka přála vyvolat u návštěv wow efekt. Předsíň je tedy zařízena velmi netradiční stříbrnou komodou vykládanou skleněnými kamínky, ke které perfektně padne perleťová fialová zeď a krásné skleněné závěsné svítidlo.

Perfektní spoluprací s investorkou vznikl v tomto malém a útulném bytě wow efekt při vstupu do každé místnosti …

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *